Rugby – czy znasz zasady tego sportu?

Rugby to sport, który nie jest tak popularny w USA, mimo że gra w niego wiele krajów. Jego popularność w USA rośnie, ale na dzień dzisiejszy większość ludzi nie zna zasad tej gry. Ten artykuł będzie stanowił wprowadzenie do rugby, więc można obejrzeć kilka gier i być zaznajomionym z akcją na boisku.

Rugby to sport kontaktowy rozgrywany pomiędzy dwoma drużynami po 15 zawodników. Celem gry jest zdobycie punktów poprzez bieganie lub kopanie piłki w pole bramkowe przeciwnika, a jednocześnie powstrzymanie go przed zdobyciem punktu poprzez atakowanie go lub kopanie przez poprzeczkę. Drużyna z największą liczbą punktów wygrywa.

Pełny mecz trwa 80 minut i składa się z dwóch 40-minutowych połówek oddzielonych przerwą w połowie meczu. Aby rugby było uważane za sport pełnokontaktowy, nie może być więcej niż jedna przerwa w grze na połowę na czas kontuzji i nie może być więcej niż 10 minut w sumie na połowę, kiedy gra jest zatrzymana z jakiegokolwiek powodu. Jeśli żadna z drużyn nie zdobędzie punktu w ciągu 80 minut, następuje dogrywka w trybie nagłej śmierci, w której bierze udział tylko jedna połowa, a pierwsza drużyna, która zdobędzie punkt, wygrywa. Więcej na finanseweb.pl