Łucznictwo – czy znasz zasady tego sportu?

Łucznictwo jest czymś, co może cieszyć ludzi w każdym wieku, i jest to sport, który jest otwarty dla każdego. Jednak zawsze jest mądry, aby poznać zasady każdego sportu przed udziałem w nim. Łucznictwo nie jest wyjątkiem. Aby Ci pomóc, poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek dotyczących sportu łuczniczego.

 

-Łucznictwo odbywa się na terenie zwanym „strzelnicą”. Jest to miejsce, w którym łucznicy stoją, ustawiają swój cel i strzelają do niego. Strzelnica powinna być ustawiona w sposób zapewniający bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym.

-Istnieją różne rodzaje zawodów, w których możesz wziąć udział, jeśli jesteś łucznikiem, w tym strzelanie do tarczy i łucznictwo polowe. Łucznictwo polowe odbywa się w naturze, więc uczestnicy mogą cieszyć się przyrodą podczas zawodów.

-Najpopularniejsze rozgrywki odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych, a cele wykonane są ze sztywnych materiałów, takich jak drewno lub metal (choć niektórzy łucznicy nadal wolą używać kartonu). Turnieje zazwyczaj obejmują kilka rund w ciągu jednego dnia lub weekendu.

-Łucznicy nie strzelają z łuku i strzał – zamiast tego strzelają z wyznaczonego obszaru zwanego „tarczą”. Tarcze są zwykle między pięć i sześć stóp szerokości i oddzielone od łucznika. Więcej na funokay.pl