Gdzie można zamontować panele słoneczne?

Chyba zgodnie przyznamy, że panele słoneczne cieszą się coraz większą popularnością. Widzimy je w coraz większej ilości miejsc. Gdy wjedziemy w niektóre dzielnice domów jednorodzinnych, to w ogóle jesteśmy pod wrażeniem.

Jeśli sami zastanawiamy się nad panelami słonecznymi, to często miewamy pewne wątpliwości. O co dokładnie chodzi? Bowiem nie wiemy gdzie je zamontować Możliwości główne mamy w zasadzie dwie.

Najpopularniejszym miejscem do montażu paneli słonecznych jest oczywiście dach. Na dachu panele nam nie przeszkadzają, nie zabierają dużo miejsca, a do tego musimy przyznać, że pod względem estetycznym prezentują się naprawdę fajnie. A co gdy nasz dach nie spełnia określonych warunków. W takiej sytuacji musimy oczywiście pomyśleć wraz z firmą fotowoltaiczną nad pewną alternatywą.

Alternatywą dla zamontowania paneli słonecznych na dachu jest ich montaż na gruncie. Oczywiście nie kładziemy ich na ziemi, ponieważ mogłyby ulec zniszczeniu. Są one montowane na specjalnym stelażu. O dziwo także nie zajmują dużo miejsca. Wiele osób obawia się zmniejszenia swojego ogródka, ale naprawdę nie ma co się obawiać.

Sami oczywiście nie podejmujemy takiej znaczącej decyzji. Raczej wszystko załatwia firma i na ten temat rozmawia z nami. Po kontakcie z firmą następuje konsultacja oraz wszystkie wyliczenia. Możemy dzięki temu wszystko sobie zobrazować i wiemy już mniej więcej na czym stoimy. Oczywiście montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się z inwestycją, a więc otrzymamy także wyliczenia dotyczące ceny.