Jakie wybrać meble oraz dodatki do pokoju dziecięcego?

Nowoczesny pokój dla dziewczynki lub chłopca musi być przytulny oraz ładny. Musi do tego spełniać wszelkie potrzeby dziecięce. Pozwala na to wyposażenie odpowiednie. Wśród mebli nie może na pewno zabraknąć wygodnego łóżka mającego schowek na pościel lub też łóżka piętrowego, które jest idealne do małych wnętrz, komody i szafy na ubrania, regałów, półek, koszy oraz skrzyń. To wszystko ułatwi zachowanie porządku. Gdy interesują nas aranżacje pokoju dziecięcego dla starszych dzieci, to elementem koniecznym jest biurko z krzesłem ergonomicznym. Meble dziecięce mogą być oczywiście wielofunkcyjne, co znacznie ułatwia aranżacje pokoju dziecięcego o mniejszych wymiarach.

A jakie dodatki wybrać do pokoju dziecięcego? Na pewno dodatek uniwersalny to dywan, który wyznacza na podłodze strefę zabawy. W pokoju dziewczynki może być to model puszysty oraz miękki. Nawiązuje on kolorystyką do reszty wystroju, a w pokoju chłopięcym dywan ze wzorem torów kolejowych, boiska piłkarskiego, czy też toru wyścigowego. Do okien polecamy zamontowanie zaciemniających rolet, które w zasadzie o każdej porze dnia zapewniają naszemu maluszkowi komfortowe warunki do snu.

Pokój dla naszej kochanej księżniczki możemy uzupełnić o firanki wzorzyste oraz baldachim nad łóżkiem. Musimy także pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Poza źródłem głównym światła sprawdzi się lampka ścienna dekoracyjna w pobliżu łóżka lub też cotton balls. Namiot z poduszkami może wyznaczać przestrzeń do zabawy, a miękka pufa kącik do oglądania telewizji i czytania książek.