Zawód projektant wnętrz – dowiedz się jak wygląda ta praca!

To trudna praca, ale ktoś musi ją wykonywać. Projektowanie wnętrz to nie tylko wybieranie odpowiedniego koloru farby i umieszczanie rzeczy w odpowiednim miejscu; projektanci wnętrz muszą brać pod uwagę styl życia i osobowości swoich klientów, analizować ich potrzeby i gusta, a także równoważyć to wszystko z potrzebami rodziny klienta, zwierząt domowych i innymi względami.

Dlatego istnieje wiele różnych typów projektantów wnętrz – każdy z nich specjalizuje się w pewnym obszarze lub rodzaju pracy. Projektanci architektoniczni są bardziej skupieni na funkcji niż stylu; upewniają się, że wszystko działa prawidłowo w oparciu o potrzeby klienta, bez potrzeby brania pod uwagę tego, co będzie dobrze wyglądać z wszystkim innym. Projektanci mieszkaniowi kładą większy nacisk na stworzenie pięknej przestrzeni do życia, pracy i zabawy, nie martwiąc się o oświetlenie lub hydraulikę; ich uwaga skupia się na dekorowaniu i układaniu mebli.

Jeśli myślisz o zostaniu projektantem wnętrz, możesz zastanawiać się, czy to jest naprawdę to, co chcesz robić dla swojej kariery. Jak to wygląda? Jak dużo to płaci? Co to jest szkolenie jak? W rzeczywistości jest całkiem sporo pytań, które powinieneś zadać przed podjęciem decyzji, czy jest to właściwa ścieżka dla ciebie.

Więcej na: slowdom.pl