Łatwe sposoby na ułatwienie sprzątania

Nie jestem fanką sprzątania. Z wiekiem staję się w tym coraz lepszy, ale wciąż są dni, kiedy wolałbym robić prawie wszystko inne. Jedną z rzeczy, które ułatwiają sprzątanie jest posiadanie pewnych materiałów pod ręką, aby nie trzeba było robić osobnej wycieczki do sklepu. Zaopatrz się w te rzeczy, a będziesz gotowy, aby poradzić sobie z każdym zadaniem, które może się pojawić.

1-Lozenges : Jeśli jesteś taki jak ja, twoje gardło może być dość obolałe podczas sprzątania. Pastylki robią dla mnie różnicę i zawsze trzymam je pod ręką w razie potrzeby. Najlepiej działają, jeśli poczekasz do końca dnia – odkryłam, że kiedy moje gardło zaczyna mnie już boleć, trudno jest skutecznie używać pastylek (nie są wystarczająco silne, by naprawdę powstrzymać atak, kiedy już się zacznie).

2-Plastikowe worki na śmieci : Nigdy nie wiesz, jaki bałagan możesz znaleźć, więc zawsze miej torby gotowe do działania. Zawsze możesz zapakować podwójnie większe przedmioty, jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony przed wyciekami lub rozlaniem.

3 – Chusteczki dezynfekujące : Bez względu na to, jak czysty jest twój dom, w każdym pomieszczeniu znajdą się powierzchnie, które w końcu się zabrudzą – klamki drzwi, włączniki światła i stół.