Szybkie skanowanie 3D

Szybkie skanowanie 3D to proces wykonania skanu 3D w krótkim czasie. Ta technika może być stosowana w różnych dziedzinach, od projektowania po edukację i medycynę.

Standardowe zbieranie pomiarów zwykle zajmuje dużo czasu, co w wielu przypadkach jest niepraktyczne. Na przykład, gdy chcesz stworzyć odlew w gabinecie medycznym lub gdy potrzebujesz mapować przestrzeń w projekcie architektonicznym. Dzięki tej technice można to zrobić w ciągu kilku minut, a nie godzin. Otwiera to przed projektantami, nauczycielami i lekarzami wiele nowych możliwości, dzięki którym ich praca jest znacznie wydajniejsza i bardziej praktyczna. Szybkie skanowanie 3D to proces tworzenia modelu 3D obiektu poprzez wykonanie pomiarów we wszystkich kierunkach. Po raz pierwszy został wprowadzony w 2010 roku.

Proces trwa zwykle mniej niż 10 minut i można go zakończyć jeszcze szybciej za pomocą oprogramowania CAD. Dla użytkowników dostępne są różne typy skanerów. Skanery te występują w różnych przedziałach cenowych, a także w różnych rozdzielczościach skanowania, a także dokładności i szybkości. Skanowanie 3D to proces przechwytywania kształtu fizycznego obiektu lub środowiska, zwykle za pomocą skanera 3D. Cyfrowe modelowanie 3D jest ważną częścią każdego procesu projektowania, ponieważ pomaga projektantom wizualizować ich produkt i uzyskać informacje zwrotne od innych projektantów i inżynierów przed rozpoczęciem budowy prototypu. Przyjrzymy się najczęstszym zastosowaniom szybkiego skanowania 3D, aby lepiej zrozumieć różne sposoby, w jakich ludzie korzystają z tej technologii. Skanowanie 3D to technika polegająca na uchwyceniu ciała osoby lub obiektu w trzech wymiarach. Skaner 3D przetwarza dane i przekształca je w model 3D, który można przeglądać, edytować lub drukować.

Proces przechwytywania obiektu lub ciała obejmuje skanowanie pod każdym kątem, a następnie składanie ich w model 3D. Dane te mogą być wykorzystywane przez lekarzy do lepszego zrozumienia anatomii, lekarzy do planowania leczenia, projektantów do prototypowania produktów, architektów do projektowania i naprawy budynków itp.