Filtr do butelek

Butelka z filtrem to opcja dla pozyskiwania wody butelkowanej oraz dobre wyjście dla dziecka do szkoły czy przedszkola. Natomiast butelka z filtrem nie eliminuje wszelkich zabrudzeń, zatem nie każdy winien wlewać do niej wodę bezpośrednio z kranu. Butelka z filtrem może być odpowiednim wyjściem dla dziecka do szkoły czy do przedszkola, ponieważ pozwoli zmniejszyć ilość plastikowych śmieci oraz podnosi jakość wody. Natomiast filtry w butelce filtrującej nie oczyszczają z wody wszelkich zabrudzeń. Jak funkcjonuje filtr do butelek?

Filtr do butelek – co należy wiedzieć?

Butelki oczyszczające funkcjonują na takiej samej zasadzie, co dzbany dezynfekujące. Można zatem stwierdzić, iż są ich delikatniejszą oraz niezwykle mobilną wersją. Mają zamienny filtr węglowy, jaki zatrzymuje zabrudzenia znajdujące się w wodzie. Przestrzeń filtra węglowego jest naładowana dodatnio, więc bez kłopotu przyciąga on wszelkie jony ujemne niczym magnes. Dzięki temu, możemy pozbyć się z wody szkodliwych elementów oraz zachować cenne minerały, takie jak wapń oraz magnez. Co więcej, filtr węglowy eliminuje z wody także zapach chloru oraz osady wapienne, dzięki czemu polepsza smak oraz jakość wody spożywczej.

Jak niejednokrotnie wymieniać filtr?

Jeden filtr zazwyczaj wystarcza na wyczyszczenie ok. 150 litrów kranówki, co pokrywa się z własnym comiesięcznym zamówieniem na wodę. Koszt takiego filtra to ok. 15-20 zł. Ta wartość zależy od rodzaju butelki, dla jakiej jest dedykowany i od tego, ile litrów wody może przefiltrować. Filtry, jakie kosztują mniej, zazwyczaj wystarczają na 1 miesiąc używania. Droższe, w cenie 30-50 zł mają większą efektywność oraz można je wykorzystywać {|poprzez} 2-3 miesiące.