Niezbędne narzędzia ogrodowe

Kiedy planujesz ogród, jest wiele rzeczy do rozważenia. Musisz wiedzieć, jakie rośliny będą najlepiej rosły w Twojej okolicy, jaki masz rodzaj gleby i ile czasu i pieniędzy możesz sobie pozwolić na poświęcenie na pielęgnację. Wiele osób jest również przytłoczonych pozornym brakiem narzędzi, które uważają za potrzebne: łopaty, grabie, motyki, węże, taczki… To wystarczy, by przyprawić Cię o zawrót głowy! Ale prawda jest taka, że nie potrzebujesz wielu narzędzi, aby zacząć. Oto kilka podstaw, które powinieneś mieć pod ręką przed posadzeniem czegokolwiek:

Sekatory – Są niezbędne do wszystkich rodzajów ogrodnictwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o przycinanie róż, czy o obcinanie zbyt długich gałęzi, są to narzędzia niezbędne do pracy.

Piła do cięcia – jeśli gałąź jest zbyt gruba dla sekatorów, rozwiązaniem jest piła do cięcia.

Przyda się też kilka podstawowych rzeczy, takich jak rękawiczki i krem do opalania, ale to wszystko! Oczywiście, jeśli planujesz zrobić jakiś poważny krajobraz lub zachować duże ogrody (jak komercyjnych gospodarstw) te nie będą go wyciąć-ale dla ludzi po prostu zaczynając z jednym lub dwoma pojemnikami na ich patio lub balkon. Zobacz więcej na calmmy.pl