Najlepsze dermokosmetyki

Źródło: https://care4skin.pl/

Jakie powinny być najlepsze dermokosmetyki?

Renomowanym markom kosmetycznym zawsze zależy, aby ich dermokosmetyki były jak najlepsze, dlatego prześcigają się one w nowoczesnych rozwiązaniach i innowacyjnych technologiach w produkcji kosmetyków. Niesamowity rozwój kosmetologii sprawia, że dosłownie każdy może znaleźć kosmetyk idealnie dopasowany do własnych potrzeb, który sprosta wszystkim wymaganiom jego skóry. Najważniejsze jest zatem poznanie potrzeb swojej cery oraz odpowiednie ukierunkowanie swojej pielęgnacji.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa

Podstawą pielęgnacji skóry twarzy jest działanie przeciwstarzeniowe. Opiera się ono głównie na prewencji powstawania zmarszczek oraz ogólnym opóźnieniu procesów starzenia się skóry. Nie oznacza to jednak, że taką pielęgnację wprowadzać mogą jedynie osoby z idealną cerą – odpowiednio dobrane kosmetyki dermatologiczne pozwolą na spłycenie oraz zmniejszenie widoczności już obecnych zmarszczek, a także będą zapobiegać powstawaniu nowych. Kluczowymi składnikami mającymi hamujący wpływ na starzenie się skóry są przede wszystkim retinol i jego pochodne. Nie mniejsze znaczenie ma ochrona przeciwsłoneczna – stosowanie kremów z wysokim filtrem ma ogromne znaczenie w profilaktyce zarówno nowotworów skóry, jak i uszkodzeń prowadzących do powstawania przebarwień i przyspieszenia procesów starzenia.

Pielęgnacja cery problematycznej

Zmagając się z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry oraz zmianami trądzikowymi, warto udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyn powstawania problemu. Profesjonalne kosmetyki będą stanowiły doskonałe wsparcie terapii zaleconej przez lekarza. Jeśli jednak problemy skórne nie są na tyle nasilone lub źródło problemu leży w niewłaściwej pielęgnacji, warto zaufać specjalistycznym produktom zawierającym niacynamid, czyli witaminę B3, a także delikatnie złuszczające kwasy, takie jak kwas migdałowy czy salicylowy. Pomogą one oczyścić skórę, zmniejszyć widoczność porów oraz ograniczyć przetłuszczanie. Kosmetyki do skóry problematycznej naszych marek zawierają także substancje nawilżające i łagodzące, a co za tym idzie, nie prowadzą do nadmiernego przesuszenia i podrażnienia skóry.