Jakie zastosowanie ma technologia w medycynie?

Ostatnie postępy w technologii mobilnej zmieniły sposób, w jaki kontaktujemy się z otaczającym nas światem. W wielu przypadkach jest to zmiana na lepsze: łatwiej jest znaleźć informacje i połączyć się z przyjaciółmi, rodziną i kolegami niż kiedykolwiek wcześniej, a możliwość robienia tego z dowolnego miejsca w dowolnym czasie jest niesamowitą wolnością.

Nie inaczej jest w dziedzinie medycyny. Lekarze korzystają z technologii smartfonów na wiele sposobów, które sprawiają, że ich życie jest łatwiejsze, bardziej wydajne i skuteczniejsze. Oto spojrzenie na to, co niektórzy lekarze robią z technologią mobilną i jak możesz z tego skorzystać:

Lekarze wykorzystują smartfony do zbierania danych o stanie zdrowia pacjentów.

Niektóre szpitale zaczynają używać aplikacji mobilnych do gromadzenia danych o stanie zdrowia pacjentów w czasie rzeczywistym. Na przykład mogą one monitorować tętno i ciśnienie krwi pacjentów co 15 minut podczas leczenia, a nie tylko raz podczas wizyty u lekarza lub pielęgniarki. Pomaga to lekarzom we wczesnym wykrywaniu problemów, a nie w momencie, gdy są one poważniejsze lub mogą okazać się śmiertelne. Aplikacje pozwalają również lekarzom od razu zobaczyć aktualne wyniki, zamiast czekać na godziny pracy lub koniec zmiany.

Dane te mają kluczowe znaczenie dla określenia, jakiego rodzaju leczenia potrzebuje pacjent i pomagają mu uniknąć kosztownych wizyt w szpitalu. Dodatkowo dowiesz się więcej na: intely.pl