Instalacje odpylania

Instalacje odpylania nadają się do wielu zastosowań przemysłowych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie powstają pyły, aerozole lub włókna, np. przy obróbce metali, w przemyśle elektrycznym, elektronicznym i telekomunikacyjnym, a także w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Firmy produkują systemy odpylania posiadając globalne zaplecze badawcze zorientowane na zastosowania. Dzięki temu mogą z łatwością udzielić odpowiedzi na specjalistyczne pytania w każdym obszarze zastosowań. Zakres obejmuje urządzenia filtracyjne do obszarów zagrożonych wybuchem, systemy odporne na warunki atmosferyczne i pył oraz systemy ze zintegrowanymi przepustnicami.

System odpylania jest skutecznym rozwiązaniem problemu zanieczyszczenia pyłem. Firmy oferują szeroki zakres systemów dla indywidualnych potrzeb każdego klienta, spełniając wymagania wszystkich aktualnych międzynarodowych standardów jakości i posiadają certyfikat zgodności. Posiadając dużą liczbę kanałów dystrybucji i wielu partnerów w regionie są w stanie zapewnić szeroki zakres rozwiązań dla wielu gałęziach przemysłu.

Długotrwałe przebywanie w zapylonym środowisku wiąże się również z dodatkowym ryzykiem wdychania pyłu podczas sprzątania lub odkurzania. Nadmierne zapylenie może mieć znaczący wpływ na efektywność pracy personelu zakładu. Powoduje utrudnione oddychanie i rozdrażnienie. W skrajnych przypadkach pracownicy mogą przyjmować pozycję siedzącą i wykonywać ćwiczenia izometryczne, aby kontynuować swoje obowiązki. Pracownicy mogą mieć również częste przerwy w pracy, które wpływają na wydajność pracy. Jednak niezastąpione w tym wszystkich są instalacje odpylania.