Drewno czy kamień – jaki blat do kuchni wybrać?

Jak można sobie wyobrazić, wybór pomiędzy drewnem a blatami kamiennymi jest trudny – są to dwa materiały, które wyglądają inaczej, oferują różne korzyści i każdy z nich dobrze pasuje do innej kuchni.

Drewno jest klasycznym materiałem, który był używany w blatach kuchennych przez dziesięciolecia. Występuje w wielu kolorach i wykończeniach, a także dobrze znosi codzienne zużycie. Możesz łatwo znaleźć pasujące lub uzupełniające szafki, aby przejść z nowym blatem. Główną wadą liczników drewna jest to, że muszą być szlifowane co kilka lat, aby utrzymać je patrząc wielki. To może być czasochłonne, ale jest to również miły pretekst, aby uzyskać świeżą warstwę plamy na swoich licznikach!

Drewno jest naturalnym materiałem, który może ocieplić każdą kuchnię. Wygląda fantastycznie, gdy jest zabarwione na ciemniejsze kolory, ale można też znaleźć jasne drewno, które wygląda prawie jak szkło. Jeśli nie podoba Ci się pomysł odnawiania blatu co kilka lat, powinieneś zdecydowanie trzymać się drewna – to ponadczasowy wygląd, który będzie dobrze funkcjonował w Twojej kuchni przez wiele lat!

Zobacz więcej na forhomies.pl