Czy studiowanie informatyki jest dla każdego?

Informatyka nie jest dla każdego. To trudne pole, które wymaga poświęcenia i skupienia, a nie każdy ma typ osobowości, by się w nim doskonalić. Znam mnóstwo ludzi, którzy próbowali studiować informatykę, znudzili się i w końcu zrezygnowali. Znam też mnóstwo ludzi, którzy się tego trzymali i przeszli do udanej kariery w tej dziedzinie.

To nie jest argument przeciwko informatyce jako majorowi w ogóle. Po prostu niektórzy ludzie nie są do tego stworzeni. To samo można powiedzieć o wielu kierunkach studiów, takich jak filozofia czy historia średniowiecza. Niektórzy ludzie mają typ osobowości, aby poradzić sobie z tymi głównymi kierunkami studiów i rozwijać się w nich, ale są inni, którzy po prostu nie mają skupienia lub koncentracji uwagi wymaganej do osiągnięcia sukcesu.

Z pewnością nie mogę powiedzieć, że studiowanie informatyki jest dla każdego. Mogę tylko powiedzieć, że jeśli interesują Cię komputery, programowanie i matematyka (i tak jak ja, wolisz wyzwanie w postaci trudnego stopnia niż łatwego), to zdecydowanie powinieneś to rozważyć.

Więcej na: oystem.pl