Cindy Crawford – czy znasz tą modelkę?

Cindy Crawford to jedna z tych modelek, które zapisały się w naszej świadomości od czasów dzieciństwa. Jest twarzą, która wprowadziła na rynek miliard zestawów do makijażu, której plakat zdobił wszystkie nasze ściany, a także ucieleśnieniem piękna dla całego pokolenia.

Cindy jest tylko jednym z przykładów na to, że nasze postrzeganie piękna zależy w równym stopniu od kontekstu kulturowego, co od naszych osobistych upodobań. Często przypisujemy wygląd modelki do konkretnej rasy lub pochodzenia etnicznego, podczas gdy nie jest ona bardziej reprezentatywna dla tej grupy niż jakakolwiek inna przypadkowa osoba – jest po prostu tym, co przypadkowo mieliśmy przed sobą w danym momencie.

Wygląd Cindy Crawford był bardzo unikalny w późnych latach 80-tych i wczesnych 90-tych, co sprawiło, że zapadła ona w pamięć: Gęste, kręcone włosy, pełne objętości brwi i pełne usta to cechy, które były nietypowe dla kobiet w Ameryce w tamtym czasie. Obecnie te cechy są znacznie bardziej powszechne, ale ludzie wciąż pamiętają Cindy, ponieważ była jedną z pierwszych, która je spopularyzowała.

Więcej na: stylishbasket.pl