Akumulatory żelowe

Poprzez niezwykle duży czas akumulatory samochodowe różniły się od siebie tylko parametrami wyznaczonymi poprzez wytwórcę. Obecnie możemy wybierać spomiędzy paru rozmaitych rodzajów o konkretnych wartościach. Jednym spośród nich są akumulatory żelowe. W akumulatorach żelowych ciekły elektrolit został zmieniony profesjonalnym żelem, jaki występuje z połączenia kwasu siarkowego z krzemionką. Jeszcze więcej kierowców zastanawia się nad opcją wykorzystania tego typu akumulatora we własnym pojeździe.

Czym prezentują się akumulatory żelowe?

Akumulatory tego rodzaju mają jedną, bardzo ważną przewagę nad innymi typami akumulatorów. Czyli elektrolit w postaci mieszanki, został tutaj wymieniony elektrolitem żelowym, co powoduje, iż taki akumulator nie pozostawia zagrożenia rozlania się. Kolejną wartością, jaka zapewnia mu pewną większość nad akumulatorami tradycyjnymi, jest to, iż można go wykorzystywać w jakiejkolwiek pozycji oraz nie będzie się to wiązało z zagrożeniem zniszczenia tak jak w wypadku normalnych akumulatorów.

Wykorzystanie akumulatora żelowego

Akumulatory żelowe mogą również działać, choćby w dużym przechyle. Oczywiście dlatego akumulator żelowy znajduje w wózkach golfowych. Taką formę akumulatorów montuje się również w samochodach mających dużą ilość narzędzi elektronicznych. Stanowią wtedy rolę następnego akumulatora, uzupełniają sprzęt, jednak nie mają za działania uruchamiać samochodu. Oczywiście z tego powodu niejednokrotnie wykorzystywane są w takich samochodach jak karetki lub pojazdy policyjne. Akumulatory żelowe znajdują również w kamperach lub łodziach. Dzięki tego typu akumulatorów posiadacze kamperów mogą poczuć się we własnych samochodach, jednakowo dobrze, jak w domu.