Subaru – dowiedz się więcej o tych samochodach!

Subaru to japoński producent samochodów, który po raz pierwszy rozpoczął działalność w latach 30-tych XX wieku. Głównie produkują samochody z napędem na wszystkie koła, które znajdują się w ich popularnym Subaru BRZ. Firma została nazwana dla gromady gwiazd Plejady w konstelacji Taurus i została założona przez sześciu biznesmenów z Tokio. Zaczęli od produkcji części do samolotów, ale w 1950 roku przeszli na produkcję samochodów.

W 1954 roku wprowadzono Subaru 1500 oraz podwozie ciężarówki Sambar do użytku komercyjnego. W 1955 roku wprowadzili na rynek Subaru 360, który był pojazdem kompaktowym. 360 był również znany jako „święty numer trzy”.

W 1966 roku rozpoczęli produkcję również samochodów wyścigowych i sportowych pod nazwą Subaru R&D Sport. W 1967 roku wypuścili model 1000, który został zaprojektowany tak, aby był bardziej komfortowy niż inne pojazdy na rynku w tym czasie.

W 1970 roku opracowali samochód do produkcji seryjnej z hamulcami hydraulicznymi, nazwany Subaru FF-1 Star.

W 1972 roku wprowadzili kolejny sportowy samochód o nazwie Subaru Leone wagon i sedan.

W 1973 roku wprowadzili swój pierwszy pojazd z napędem na cztery koła o nazwie Subaru Loyale. Następnie w 1974 roku stworzyli jego większą wersję o nazwie Subaru Brat. W 1975 roku wprowadzili na rynek całkowicie nowy model o nazwie Subaru Legacy. Ponownie rozszerzyli swoje zakłady.

wIĘCEJ NA: motole.pl