Saab – dowiedz się więcej o tych samochodach!

Saab jest symbolem skandynawskiego wzornictwa i innowacji. Firma została założona w Szwecji w 1937 roku i od tego czasu stała się znana z eleganckich, aerodynamicznych pojazdów, które są również mocne i czułe.

 

Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez Saaba był Saab 92, który trafił do sprzedaży w 1949 roku. Samochód ten był symbolem nowej, ekscytującej ery innowacyjnego wzornictwa i zapoczątkował długą linię najnowocześniejszych samochodów Saaba. Silnik tego samochodu był chłodzony powietrzem, ale posiadał automatyczną skrzynię biegów.

 

Kolejną ważną innowacją Saaba był Saab 94, który zadebiutował w 1955 roku. Samochód ten posiadał wiele nowoczesnych udogodnień, których ówcześni kierowcy nigdy nie doświadczyli: podgrzewaną tylną szybę, pasy bezpieczeństwa, opuszczane okna, samonaprawiające się zderzaki i hamulce hydrauliczne.

 

Z każdym nowym pojazdem wyprodukowanym po tych przełomowych modelach firma nadal przesuwała granice tego, co było możliwe, aby stworzyć wyjątkowo przyjemne wrażenia z jazdy.

Więcej na: startmoto.pl