Po czym możemy rozpoznać dobrą kawiarnię?

Wiadomo, że lubimy wyjść na kawę z domu. Stare miasto kawiarnia to naprawdę szeroka oferta. Jak wybrać jedną jedyną kawiarnię, w której wypijemy pyszną kawkę? Stare miasto kawiarnia to masa propozycji.

Na pewno po wejściu do kawiarni wystarczy zerknięcie szybkie na cały lokal. Czy stoliki są na pewno posprzątane? Czy nie widzimy gdzieś brudnych naczyń? Wiadomo, że zdarzają się sytuacje mocno awaryjne, ale musimy relatywnie wszystko ocenić.

Jak zachowywać się powinien barista? Na pewno powinien być miły. Musi powitać gości i jak najbardziej znać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące kawy. Barista musi być zorganizowaną osobą.

Gdy wchodzimy do dobrej kawiarni, to pamiętajmy o tym, że kadzidła oraz dziwne aromaty na pewno nie są wskazane. Co więcej nie są one dobrym znakiem. Wbrew pozorom kadzidełka w lokalu świadczą jedynie o chętni stworzenia klimatu troszkę na siłę i sztucznie. Gdy wchodzimy do dobrej kawiarni, to oczekujemy zapachu świeżo mielonek kawy i zapachu świeżego ciasta. Na pierwszy rzut oka powinno być schludnie oraz czysto. Witający gości z uśmiechem barista to obowiązkowy element. Nie może być inaczej. Pamiętajmy, że w centrach miast znajdziemy naprawdę sporo naprawdę dobrych kawiarni. Jednak niestety także znajdą się takie, które nie zachęcają nas już od pierwszego kroku. Od razu widzimy także, że w takich miejscach jest dużo mniej gości. Czy wydaje nam się to dziwne? Raczej nie. Każdy płacąc za kawę i to czasem niemało chce wypić naprawdę pyszną kawkę i rozkoszować się ciekawym klimatem. Po czasie będziemy już mieli swoją ulubioną kawiarnię.