Płaszcz czy kurtka – ważny wybór na chłodne dni

Płaszcze czy kurtki, jaka jest różnica? Otóż nieduża. Terminy te są używane zamiennie w odniesieniu do odzieży wierzchniej noszonej w zimne dni, ale istnieją pewne subtelne różnice w ich użyciu. Kurtka jest ogólnie uważana za lżejszy rodzaj płaszcza, bardziej przypominający marynarkę lub żakiet. Kurtki są zazwyczaj jednowarstwowe i nie posiadają grubego wyściełania, które nadaje płaszczom bardziej masywny wygląd. Kurtki są również bardziej swobodne i nieformalne niż płaszcze – są one popularnym rozwiązaniem w przypadku uprawiania sportu i innych aktywnych przedsięwzięć, podczas gdy płaszcze są zwykle zarezerwowane na bardziej formalne okazje.

 

Jaka jest więc różnica między tymi dwoma rodzajami odzieży wierzchniej? Ogólnie rzecz biorąc, sprowadza się to do osobistych preferencji, trendów w modzie i regionalnego klimatu – ale oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli decydujesz się na jeden z nich:

-Jeśli będziesz się dużo poruszać lub robić cokolwiek szczególnie aktywnego na zewnątrz w chłodny dzień, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać kurtkę. Jej mniejsza waga pozwoli Ci na swobodne poruszanie się bez zbędnego nagrzewania się.

-Jeśli ubierasz się na coś specjalnego, wybierz płaszcz. Jest on bardziej elegancki i wyrafinowany niż kurtka.

-Jeśli mieszkasz w rejonie, gdzie zimą temperatura regularnie spada poniżej zera, wybierz płaszcz.

Dowiedz się więcej na minimish.pl