Michael Johnson – czy znasz tego biegacza?

Trzykrotny złoty medalista olimpijski w biegach na 200 i 400 metrów, Michael Johnson jest bardzo utytułowanym sportowcem. Ale czy znasz tego biegacza? Jeśli jesteś zagorzałym fanem Olimpiady i sportu, to bez wątpienia znasz tego sportowca. Jeśli nie, oto krótki opis jego osiągnięć.

Zrozumiałe jest, że zdobył pierwszy złoty medal dla Stanów Zjednoczonych w biegu na 400 metrów od 1984 roku, kiedy to wygrał go na Letniej Olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku. Tuż przed tym wydarzeniem ustanowił rekord świata w biegu na 400 metrów. To właśnie po tym zwycięstwie stał się znany jako „najszybszy człowiek na Ziemi”.

W 1999 roku Michael Johnson przebiegł swój ostatni wyścig na 400 metrów w Sewilli w Hiszpanii. Postawił sobie za cel pobicie kolejnego rekordu świata, ale nie udało mu się to. Mimo, że nie udało mu się osiągnąć tego szczególnego wyczynu, wciąż stawiał sobie za cel pobicie kolejnego. Udało mu się go pobić o całą dziesiątą część sekundy podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Sydney w Australii w 2000 roku. Był to dla niego kolejny złoty medal.

W następnym roku Michael Johnson po raz ostatni wystąpił na Olimpiadzie podczas Mistrzostw Świata w 2001 roku w Edmonton w Kanadzie. Więcej na: hobbyhood.pl