Jakie są zalety bujaczka?

Bujaczek elektryczny pojawia się bardzo często na wyprawkowej liście. Dla jednych rodziców to urządzenie wręcz niezbędne, a dla innych gadżet raczej mało istotny. Czy nam się przyda? Jakimi zaletami może się pochwalić bujaczek elektryczny?

Na pewno bujaczek może być naszym wybawieniem. Szczególnie gdy mamy potrzebę uwolnienia rąk i zajęcia się obowiązkami domowymi. Taki bujaczek możemy postawić w kuchni i wówczas możemy przygotować obiad, mając dziecko na oku. Niemowlak, gdy leży w swoim bujaczku widzi, co robią jego rodzice i nie jest sam. Obserwuje, co się dzieje, jakie jest jego otoczenie i po prostu czuje się o wiele bezpieczniej.

W bujaczku mamy do czynienia z różnymi funkcjami dodatkowymi. Mowa o pozytywkach, melodyjkach oraz zabawkach zawieszonych na pałąku. To wszystko zachęca nasze dziecko do wyciągnięcia rączek i zajęcia go przynajmniej na jakiś czas. Dla niektórych bardzo nerwowych dzieci pomoże pomóc w usypianiu. Bujanie oraz drganie wyciszy dziecko, a do tego sprawi, że się rozluźni oraz zaśnie.

Wybierając bujaczek, pomyślmy koniecznie o tym, jaki prowadzimy tryb życia. Gdy jest on dosyć aktywny, to zwróćmy uwagę na model lekki oraz łatwy w montażu, szczególnie gdy będziemy go wszędzie ze sobą zabierać. Dzięki temu mamy gdziekolwiek jesteśmy możliwość położenia, czy też posadzenia dziecka. Zwróćmy także uwagę na modele, które mają możliwość zmiany kąta nachylenia. Takie modele wykorzystywane mogą być jako pierwsze krzesełko do karmienia. Można wówczas mówić jako o urządzeniu dwa w jednym. Bardzo nam to odpowiada, szczególnie gdy mamy małe mieszkanie.