Dieta wegańska – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Weganizm stał się coraz bardziej popularny w ciągu ostatnich kilku lat, ale wciąż jest wiele osób, które nie wiedzą, co to właściwie znaczy. Najczęstszym błędnym przekonaniem jest to, że dieta wegańska jest prosta – bez mięsa, bez nabiału. W rzeczywistości, dieta wegańska wyklucza wszystkie produkty zwierzęce – w tym mięso, owoce morza, jajka i nabiał. W większości przypadków nawet noszenie skóry lub futra czy używanie jakichkolwiek kosmetyków testowanych na zwierzętach jest sprzeczne z systemem przekonań.

Inną rzeczą, którą ludzie często myślą jest to, że dieta wegańska jest droga. To również nie jest prawdą. Warzywa i pełne ziarna są tanie i można je kupić w hurtowych ilościach. To czyni je przystępnymi i zrównoważonymi przez długi okres czasu. Ponadto, z pomocą produktów sojowych i orzechów, takich jak migdały, można łatwo podjąć spożycie białka do jego dziennego zapotrzebowania bez konieczności uciekania się do mięsa lub produktów mlecznych.

Trzecim błędnym przekonaniem na temat diety wegańskiej jest to, że jest ona mdła i nudna. Chociaż na pierwszy rzut oka jedzenie samych warzyw i ziaren może wydawać się bez smaku i nudne, to o czym ludzie często zapominają, to fakt, że istnieje wiele sposobów na przygotowanie jedzenia tak, aby smakowało wspaniale. A wraz z rosnącą popularnością weganizmu pojawia się coraz więcej restauracji oferujących pyszne dania na bazie roślin.

Więcej na: creastyle.pl