Ozonowanie pomieszczeń warszawa

Ozonowanie pomieszczeń Warszawa, to dobry sposób na antyseptykę mieszkania oraz pozbycie się przykrych zapachów. Należy natomiast pamiętać, iż ozon w większych natężeniach wyraża właściwości biobójcze, stąd także należy powierzyć to działanie wykwalifikowanym profesjonalistom. Ozon zbudowany jest z trzech atomów tlenu. Ma właściwości bakteriobójcze. Podaje się, iż jest 50 razy lepszy aniżeli często używany chlor. W pełnych natężeniach 9-20 mg/m3 jest trujący oraz może powodować chociażby do śmierci.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń Warszawa?

W powietrzu, jakim oddychamy znajdują się drobiny tlenu składające się z dwóch atomów (O2). Ozon to także tlen, z tymże iż zestawiony z trzech atomów (O3), natomiast poprzez to pokazujący silne właściwości utleniające. Trzeci atom tlenu w ozonie jest bardzo wrażliwy na oderwanie się od części oraz wchodzenie w reakcje z pozostałymi związkami oraz częściami. To oczywiście ta wartość stosowana jest w ramach ozonowania oraz oczyszczania mieszkań z pomocą specjalnych gazogeneratorów – dostarczany ozon łączy się z częściami bakterii, drobnoustrojów lub częściami zapachowymi, neutralizując je.

Ozonowanie pomieszczeń – zalety

Podstawową wartością dezynfekcji za pomocą ozonu jest doskonała efektywność. Ozon skutecznie usuwa drobnoustroje, bakterie, grzyby, pleśnie, roztocza oraz alergeny. Dzięki niemu można wyeliminować chociażby groźne wirusy o dużym współczynniku zakaźności, jakie błyskawicznie przenoszą się z człowieka na człowieka. Ozonowanie pomieszczeń może być dzięki temu używane w szpitalach, obiektach przydatności państwowej, hotelach oraz galeriach handlowych.