Omron NA5

Źródło: https://magsteron.pl/

Omron NA5 to panele operatorskie HMI należące do serii NA. Urządzenia te spełniają funkcję wydajnych interfejsów, które można zaprogramować z innymi komponentami systemu w jednym zintegrowanym projekcie. W realizowanych aplikacjach da się współdzielić zmienne sterowników tej marki z różnych serii, takich jak NJ, NX, NY. Takie rozwiązanie znacząco przyspiesza i ułatwia programowanie. Istnieje też możliwość definiowania zastosowanych struktur danych interfejsu NA w aplikacji.

Jakie korzyści zapewniają panele operatorskie Omron NA5?

Omron NA5 to wyjątkowo funkcjonalne panele HMI, które mogą posłużyć do wyświetlania informacji, monitorowania procesów oraz sterowania urządzeniami na podstawie różnych wymagań systemów automatyki używanych w zakładach produkcyjnych. Interfejsy te wyposażone zostały w szerokokątne wyświetlacze, które odwzorowują do 16 770 000 barw z 24-bitowej palety kolorów. Ekrany o przekątnej 12 i 15 cali mają rozdzielczość 1280 × 800 pikseli, a modele 7 i 9 cali – 800 × 380 pikseli. Panele Omron z tej serii bazują na skalowalnej konstrukcji, która jest optymalnie przystosowana do potrzeb użytkowników pod kątem intuicyjności i dynamiki.

Wzrost produktywności

Panele te pozwalają na wykorzystanie inteligentnych gadżetów aplikacyjnych IAG, a także tworzenie własnych. Skrypty pisać można w języku Visual Basic. Przydatnym rozwiązaniem jest równoczesna symulacja interfejsu HMI i programów sterownika, pozwalająca na przeprowadzenie testowania zintegrowanego. Jednocześnie można też sprawdzić działanie urządzenia, co ułatwia i przyspiesza proces debugowania. Ze względu na dostępność zintegrowanego narzędzia do rozwiązania problemów w interfejsie paneli, użytkownik może bezpośrednio monitorować i usuwać błędy występujące w pracy sterowników oraz innych zdefiniowanych zdarzeń. Takie rozwiązanie przyczynia się do minimalizacji czasu przestojów, ponieważ nie wymaga korzystania z pomocniczego oprogramowania na komputerze.