Jak urządzić pokój dziecka?

Oto świetna rada, o której warto pamiętać podczas urządzania pokoju dziecka: Nie martw się o to. Najlepszym sposobem na udekorowanie pokoju dziecka jest pozwolić im to zrobić. Nie mówię, że powinieneś pozwolić swojemu przedszkolakowi szaleć z farbą w jego własnej przestrzeni (chyba że chcesz, oczywiście). Ale najlepszym sposobem dla twojego dziecka, aby dowiedzieć się o tym, jak lubi ich pokój ozdobiony jest dla nich, aby to zrobić.

Dobrym ćwiczeniem jest zabranie dziecka na zakupy po kilka rzeczy, które chciałoby mieć w swoim pokoju. Niech wybiorą kilka zabawek i książek, cokolwiek myślą, że będzie ładnie wyglądać na ich półkach lub szafkach nocnych, a następnie przynoszą je do domu. Zobaczymy, co z tym wszystkim zrobią. Może postawią wszystko w jednym miejscu i tam zostawią, a może będą codziennie przestawiać rzeczy – tak czy inaczej, będzie jasne, co im się najbardziej podoba.

A co jeśli Twoje dziecko nie ma ulubionego koloru? To się czasem zdarza – trudno nie uznać ulubionego koloru kogoś innego za swój własny. To nic nie szkodzi – możesz pomóc pokierować decyzjami, zadając pytania: „Czy lubisz różowy? A może zielony?” Następnie wybierz coś, co łączy oba te kolory; może jest różowo-zielony. Więcej na: uporzadkowane.pl