Jak działa drukarka?

Działanie drukarki polega na odebraniu dokumentu z komputera, podzieleniu go na drobne punkty, a następnie wydrukowaniu tych punktów na kartce papieru. Najważniejszą częścią tego procesu jest głowica drukująca drukarki. Posiada ona wiele małych dysz, które są w stanie wystrzelić atrament w bardzo cienkich liniach. Robi to w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu może wydrukować każdą literę lub obrazek zanim tusz wyschnie.

Drukarka pracuje z dwoma różnymi rodzajami atramentu: czarnym i kolorowym. Czarny jest używany do liter i obrazów, natomiast kolorowy tusz jest używany do kolorowych fotografii. Oba są przechowywane w oddzielnych pojemnikach wewnątrz drukarki.

Gdy tylko dokument zostanie wysłany do domyślnej drukarki komputera, komputer wie, gdzie go wysłać na podstawie informacji określonych w dokumencie (patrz rysunek A). Komputer wysyła dokument przez przewód, który łączy go z drukarką. Następnie ramię wychodzi z drukarki i podnosi dokument. Następnie ramię przesuwa się w poprzek do odpowiedniego miejsca na tacy papieru i umieszcza go na miejscu; proces ten nazywany jest ładowaniem papieru.

Więcej na: adverther.pl